Bizalom nevelése kamaszodnál

Mi ez a rendezvény?

A Bizalom nevelése kamaszodnál című alkalom egy kamaszt nevelő szülők számára ajánlott, fél napos, kis csoportos (maximum 5 fős) workshop. A rendezvényen tapasztalatokat szerzel azokról a nevelési lehetőségekről, amik által erősíteni tudod bizalmi kapcsolatodat kamasz gyermekeddel.

Kinek szól?

Neked, ha  12-20 év közötti kamaszt nevelő szülő vagy. És nyitott vagy rá, hogy az Organikus Pedagógia nevelési rendszere kinyissa az érdeklődésed azokra a területekre, ahol további lehetőséged van nevelési gyakorlatod megfigyelésével és kiegészítésével erősíteni a bizalmat kamasz gyermekeddel való kapcsolódásodban.

És Neked, ha érzed, hogy az utóbbi évek kemény szakítópróba elé állítottak Titeket. És éppen ezért minden eszközöddel azon vagy, hogy megértsd, bátorítsd és támogasd viharos éveit élő kamaszod. Mert nemcsak túlélni akard ezeket az éveket, hanem a felnőtt gyermekeddel való kapcsolatod biztos alapjait építed meg magadban, kettőtök számára.

Mi a nap célja?

A maga erejében bízó és segítséget nyújtani tudó szűlői minőség tapasztalata. Annak az érzésnek a megélése, hogy:
„Bizony-bizony sokat tudunk már egymásról, drága kamaszom! Az utóbbi években láttuk egymás vidám és dühös arcát is éppen elégszer. És megmaradtunk egymásnak. Éppen ezért – mert bízok magunkban – még egyet lépek feléd és új módokon is megszólítalak.”

Mi történik az alkalmon?

A workshop bevezető, legrövidebb egységében a kamaszkor életkori sajátosságairól beszélünk. Főleg arról esik szó, amiről csak sejtésünk lehet, azaz a kamaszkori lélekmozgás jellemzőiről. Új tudásunk fényében megnézzük, hogy miért szükségszerű ebben az időszakban a bizalom nevelésével új módon foglalkozni.

A második részben a új bizalompedagógiád alapjait rakjuk le közösen. Megnézzük, hogy mi legyen a nevelői hozzáállásod a mindennapi gyakorlatban. Lásd meg, az életkorban megjelenő kihívások és konfliktusok a növekedés lehetőségét hozzák el kapcsolatotok számára, megmutatják, melyek azok az életterületek, ahol változtatásra van szükségetek. Neked annak a lehetőségeit célszerű kutatni, hogyan fejlődjetek kis lépésekben, hogy a változás tolerálható legyen mindenki számára.

A harmadik egységben – mely közös együttlétünk felét teszi ki – a rendelkezésedre álló és kipróbálásra váró bizalomépítő eszközöket vesszük sorra:

mik lehetnek hát bizalomépítő eszközeid, amit ki is próbálsz majd a gyakorláson?
  • A légkör megteremtése, amiben a konfliktusok a kapcsolat növekedésének előszobáját jelentik. Miért? Mert a résztvevők nem félnek a változástól, hiszen megtapasztalták már közösen a kihívások felhajtó erejét.
  • Annak a szülői viszonyulásnak a kialakítása, ami a kamasz személyes vonásainak, értékeinek „kifutópályát készít”. Érezteti vele, hogy támogatja az indulásban, tettben, miközben biztosítja a próba és az esetleges kudarcok idejére is noszogató, megtartó, buzdító jelenlétét.
  • A fegyelmezés és szabadság teremtő dinamikája. Egy olyan közeg, ahol megengedett és elfogadható eshetőség a tévedés. Ám annak a lehetősége is adott, hogy a tévedésekből lehet jól is kijönni.
  • A bizakodás felemelő érzésvilága, amikor szülőként bízni tudunk gyermekünk erejében. Abban a lassan kifejlődő tulajdonságában, hogy képes életében felelős döntéseket hozni és a következményeket vállalni. Azaz felelősség és következmények dualitásában dönteni hagyni.
  • A szeretetteljes szülői tekintély érvényesítése, aki megbecsüli és tiszteli gyermeke értékeit. Még akkor is, ha másképp képzelte ezt el korábban. Még akkor is, ha más értékeket szeretne látni. Ám belső ereje mozgósítása révén beleáll a helyzetbe, és üdvözli az újszerűt, a megvalósulni vágyót.

Időpontok és helyszín:

2024. szeptember 20. (péntek) 17.00-20.00
2024. szeptember 21. (szombat) 10.00-13.00 – ONLINE ALKALOM
2024. szeptember 27. (péntek) 17.00-20.00
2024. október 4. (péntek) 17.00-20.00
2024. október 5. (szombat) 10.00-13.00 – ONLINE ALKALOM

A helyszín térképen:

Az időpont egyeztetése és fixálása után találkozhatunk személyesen az irodámban is (Miskolc, Aulich Lajos utca 13/A.) illetve az online térben is (Google Meet, Cisco Webex, Skype).

A részvétel feltétele:  

A gyakorlat díjának befizetése: 10.000,-Ft/fő

A befizetés folyamata:

  • Ha meghoztad a döntést, hogy rész akarsz venni a gyakorlaton, kérlek, válaszd a “Jelentkezek” lehetőséget.
  • A gomb átvezet arra az oldalra, ahol a választott gyakorlatot kosárba tudod tenni és ez fog átvezetni a “Pénztár” oldalhoz. A “Pénztár” oldalon kérlek add meg az adataidat, ahhoz, hogy a díjbekérőt, ki tudjam állítani és az általad megadott email címre eltudjam küldeni. Kérem, hogy a díjbekérőben foglaltakat teljesítsd.
  • A részvételi díj teljesítését követően emailben megkapod a végső számlát, ami által helyed véglegesítetted a gyakorlaton.
Milyen eredmények várhatóak?

A megújító szokások meggyökereztetésének célszerűségét elfogadva: újragondolod családi időstrukturálásotok lehetőségeit; új és célravezető kommunikációs megoldásokat használsz; hathatós segítséget nyújtasz kamaszod döntésképességének fejlődésében.

Hogyan tovább?

Az év folyamán egyéni és csoportos coahing alkalmakat tartunk, hogy a résztvevők egyéni kérdésfeltevéseiket jobban megértsék, azokra oldást találjanak és egyéni tervekkel vigyék tovább nevelési gyakorlatukat.

Share This